României

imagine Imagine Victorie clară în primul joc de verificare al verii

29 iun 2023

Victorie clară în primul joc de verificare al verii

Victorie clară pentru UTA în primul joc de verificare al verii. Roș-albii s-au impus cu 4-0 la Scodor, după două reprize în care elevii lui Mircea Rednic au punctat de câte două ori.

Mustacă, Benga, Cooper și Ahmet au fost marcatorii golurilor, într-un joc în care staff-ul utist a trimis pe teren două echipe distincte pentru fiecare repriză.

UTA (prima repriză): Kucher – Roganovic, Iurasciuc, Benga, Dumitrașcu – R. Pop, Ristin, C. Mihai, Mustacă – Kyrychenko, Jason

UTA (repriza secundă): Iacob – Stahl, Bota, Carp, Anișorac – Negoescu, Isac, Ahmet, Mercioiu – Kone, Cooper.

Pentru gazdele de la Socodor au evoluat următorii: Vaida (Sîrb 25, 50 Mucha) – Șulea (75 S. Mako), Gherheș, Pele (60 Covaci), Țoca – Ciornei (Miclea 46, 80 Chiș), Turcuș, Avrămuțiu (75 Fluieraș), Lezeu (Perenyi 46) – Pirtea (75 Faur) – Copil (Șimăndan 46). Antrenor: Tibor Darazs

Sâmbătă, 1 iulie, de la ora 18:30, la Hunedoara, UTA se va întâlni cu Corvinul în al doilea meci de verificare al verii.

Declarația antrenorului Mircea Rednic, în finalul acestui articol.