icon icon

Cupa
României

icon icon icon icon icon icon

Campioana
României

imagine Imagine UTA se alătura campaniei "Capace cu suflet"

26 sep 2021

UTA se alătura campaniei "Capace cu suflet"

UTA anunţă un nou parteneriat, începând de la meciul cu campioana României, CFR Cluj. Clubul nostru s-a alăturat campaniei “Capace cu Suflet”, o organizaţie care din 2014 adună capace de plastic, pe care apoi le reciclează, iar banii strânşi sunt distribuiţi către cauze umanitare.

Până în prezent, organizaţia a adunat peste 11 tone de capace de plastic şi 15.000 de lei, bani care au fost distribuiţi către 21 de cauze.

În anul 2020, organizaţia a adunat 4.575kg de capace din care au rezultat 6.400 de lei, sumă care a fost distribuită către 13 cauze umanitare.

Meciul cu CFR Cluj va fi primul la care clubul nostru va aduna toate capacele de platic de la comercianţi şi le va păstra până vor fi trimise către “Capace cu Suflet”. Suporterii noştri sunt încurajaţi să strângă la rândul lor dopurile şi să le aducă la Arena Francisc Neuman, atât în zilele de meci, cât şi pe parcursul săptămânilor premergătoare jocurilor.

 

Sponsori