imagine Imagine Liga Elitelor / Una caldă, alta rece pentru Academia UTA la U15

14 nov 2021

Liga Elitelor / Una caldă, alta rece pentru Academia UTA la U15

Liga Elitelor U15 / UTA 2008 - CSM Reșița 3-0 (1-0)

UTA 2008 a primit ieri vizita celor de la CSM Reșița, întâlnirea contând pentru etapa a 5-a din Liga Elitelor U15, Seria a 10-a. Juniorii Academiei UTA nu au întâmpinat probleme, asigurându-și cea de-a doua victorie din acest sezon. Singurul gol al primei reprize a fost marcat de Dronca după așezarea lui Păduraru.

În partea secundă, proaspăt intratul Cîrlan înscrie cu capul din centrarea lui Glevan. Cinci minute mai târziu, Ronai (foto) ia o minge de la jumatea terenului, ajunge până în careu, de unde îl învinge pe portarul advers, scor final: 3-0.

UTA: Pop, Vereș, Ancateu, Ene, Dolga, Păduraru, Hodoșan, Corchiș, Dronca, Taroi, Leș.
Au mai jucat: Cișmaș (45), Ronai (58), Glevan (58), Cîrlan (58), Buza (66).
Rezerve: Rad, Donca.
Au marcat: Dronca (18), Cîrlan (65), Ronai (70).
Antrenor: Sandu Gaica.

Liga Elitelor U15 / Club Atletic Oradea – UTA 2007 3-0 (1-0)

Grupa de 2007 a Academiei UTA a pierdut în deplasare la Oradea, meciul din Liga Elitelor U15 împotriva celor de la Club Atletic Oradea. Arădenii au început bine meciul și au ratat ocazii importante. Primul a fost Chiș, care a scăpat în minutul 2 singur în careu, a tras la colțul scurt, dar portarul gazdelor a reușit să pareze. În minutul 6, în urma unui corner, lovitura cu capul a lui Vicar mers puțin pe lângă poartă. Gazdele au deschis scorul în minutul 22. În repriza secundă, cei de la CAO au fost mai determinați și au rezolvat meciul cu încă două goluri înscrise în minutele 38 și 48, ultimul din lovitură liberă.

Etapa viitoare, UTA 2007 joacă tot la Oradea, împotriva celor de la Luceafărul.

UTA:  Cîmpan – Sucigan, Vicar, Bejenar, Stamorean, Bonchiș, Gogea, Chiș, Hărdăuț, Centye, Huc.
Au mai jucat: Laza, Cosma, Iosin, Muntean, Lucaci.