României

icon icon icon icon icon icon

Campioana
României

imagine Imagine Elite U15 / Grupele de 2007 și 2008 ale Academiei au suferit înfrângeri în această etapă

23 oct 2021

În Liga Elitelor U15, Academia UTA are două grupe. Cea de 2008, antrenată de Sandu Gaica și Dinu Donca, a primit vizita celor de la CS Hunedoara. Arădenii au deschis scorul prin Hodosan, în minutul 10. Acesta a transformat cu succes o lovitură de pedeapsă. Corviniștii au restabilit egalitatea în minutul 34 și la pauză s-a intrat cu scorul de 1-1. În repriza secundă, oaspeții înscriu din nou în minutul 57 și meciul se termină cu victoria trupei din Hunedoara, scor 2-1.

UTA: Pop – Veres, Ancateu, Ene, Dolga, Paduraru, Hodosan, Corchis, Dronca, Taroi, Leca.

Au mai jucat: Glevan, Cismas, Leș, Cîrlan.

Cealaltă formație a UTA-ei angrenată în Liga Elitelor U15 este cea de 2007, antrenată de Costel Bogoșel și Alexandru Țamboi. Aceștia s-au duelat cu CS Atletico, în fața cărora nu au avut nicio șansă. Atletico s-a impus categoric cu 8-0 (6-0 la pauză).

UTA 2007 a început meciul cu Cîmpan – Sucigan, Vicar, Bejenar, Stamorean, Hărdăuț, Lucaci, Gogea, Chiș, Centye, Huc. Au mai jucat: Laza, Bonchis, Iosin, Burtea, Cosma.