icon icon

Cupa
României

icon icon icon icon icon icon

Campioana
României

imagine Imagine Bine ai venit, Ilie Poenaru!

23 mai 2022

Bine ai venit, Ilie Poenaru!

Ilie Poenaru este noul antrenor al echipei UTA.

Antrenorul în vârsta de 45 de ani va conduce echipa noastră în sezonul 2022/2023. 

"Avem plăcerea de a vă prezenta noul antrenor al echipei noastre, Ilie Poenaru. Îi urăm bun venit în clubul nostru şi ne bucurăm că a ales UTA.", a fost scurta prezentare pe care managerul general al clubului, Attila Brosovszki i-a făcut tehnicianului bucureştean. 

"Sunt onorat să fiu aici. Au fost foarte multe oportunităţi şi foarte multe oferte pe care le-am avut, însă ce se întâmplă în acest moment la Arad m-a făcut să aleg acest club pentru că e un club de tradiţie, un club care ştie ce vrea, e un club foarte bine organizat, un club care din toate punctele de vedere îţi poate oferi tot ce ai nevoie pentru a face performaţă."au fost primele cuvinte ale lui Ilie Poenaru după instalarea pe banca tehnică a echipei noastre. 

În cariera sa de antrenor, începută în 2011, Ilie Poenaru le-a mai pregătit pe Academica Clinceni, Gaz Metan Mediaş, FC Voluntari şi Dinamo Bucureşti U19.

Îi urăm bun venit şi cât mai multe realizări alături de noi!

Sponsori