Elite U17 / UTA, înfrântă la limită în Bănie

Băieții lui Costel Bogoșel, Mihai Petcuț și Sandu Țamboi aveau avantaj, la pauză, în semifinala de la Craiova. Sergiu Sabău (foto) marcase în poarta celor de la CSU, reluând cu capul o lovitură liberă executată de pe flancul stâng de Luca Bodri.

”Din păcate, am ratat de trei ori singur cu portarul, de două ori prin Gruiescu și o dată prin Faur. După pauză, probabil am gândit și noi cu sufletul, să le dăm șansa la toți să joace, fiind vorba de semifinală. Ne-au prins pe două contraatacuri și au întors rezultatul. Egalul era echitabil. Dacă suntem mai buni, îi batem în retur. Dacă nu, îi felicităm”, a comentat Costel Bogoșel meciul încheiat cu 2-1 în favoarea Craiovei.

UTA U17 a jucat în formula Zamfir – Deliman, Sabău, Onuțan, Frai – Gruiescu (75 Țuța), T. Bodri (48 Deta), Obrad L. Bodri – Petcuț (60 Covaci), Faur (60 Boștină).

Returul se joacă săptămâna viitoare la Arad.

02:00, 03-06-2017,    Meciul urmator

03-06-2017 14:00

Stadion: ”Otto Greffner” (Șiria)